Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Smrt na zastávce

Náhlá zima má další oběť! V Brně umrzl muž na lavičce

Zasněžená zastávka
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Kruté mrazy si vzaly další lidský život. V Brně umrzl muž na autobusové zastávce. Během pár dní je to už několikátý případ umrznutí.

V Brně-Bystrci zemřel dnes nad ránem na zastávce městské hromadné dopravy sedmapadesátiletý bezdomovec. Oznámila to policejní mluvčí Andrea Straková.
 

Lidé našli mrtvého muže krátce po sedmé hodině ráno nedaleko zoologické zahrady na zastávce Náměstí 28. dubna. Kolem něj se válely lahve od alkoholu. Podle všeho bezdomovec během noci v opilosti umrzl, v Brně totiž během víkendu uhodily první letošní mrazy.
 

Lidé, kteří muže objevili, přivolali městské strážníky. "Ti na lavičce poznali sedmapadesátiletého muže, o kterém z místní znalosti ví, že byl bezdomovcem, který se často pohyboval u kostela," řekla mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková. Bezdomovec podle ní jevil známky mrtvolné ztuhlosti, kolem lavičky byl nepořádek z potravin a dalších věcí.

 

 

Přivolaní záchranáři pouze konstatovali mužovu smrt. "S velkou pravděpodobností mělo na úmrtí velký vliv podchlazení," řekla mluvčí záchranné služby Barbora Zuchová s tím, že přesnou příčinu smrti člověka určí až pitva.

 

eja Mediafax