NÁJEMNÁ VRAŽDA podnikatele objasněna! Po osmi letech

Kriminalisté Útvaru odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) dopadli podezřelého z nájemné vraždy, který měl v roce 2003 v Litoměřicích rozstřílet ukrajinského podnikatele. Agentuře Mediafax to v pátek sdělil mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

"Detektivům ÚOOZ se v minulých dnech podařilo odhalit pozadí osm let staré nájemné vraždy, kde mezi obviněnými figuruje i v loňském roce zadržený Ukrajinec," uvedl Hanták s tím, že v listopadu loňského roku zadrželi na základě mezinárodního zatýkacího rozkazu v Karlových Varech ukrajinského občana, známého v kriminálním prostředí pod přezdívkou Valera Sedoj. "Muž se pod cizí identitou v České republice skrýval několik let," poznamenal mluvčí.

 

PSALI JSME TAKÉ:

EXKLUZIVNĚ: Šéf ukrajinské mafie zadržen v Česku! Unikal 20 let


Již v době zadržení cizince bylo jasné, že ÚOOZ se bude zpětně velmi pečlivě zabývat aktivitami tohoto muže na našem území. "Nevylučovali jsme ani to, že se trestné činnosti dopouštěl i v naší republice," vysvětlil Hanták.


Díky detailní a pečlivé práci s informacemi se tak detektivové začali koncem loňského roku v těchto souvislostech zajímat i o osm let starou vraždu. Ta se stala 12. září 2003 ve večerních hodinách v Litoměřicích, kde byl v blízkosti svého bydliště zavražděn třicetiletý ukrajinský podnikatel.

PSALI JSME TAKÉ:

Policie po 14 letech dopadla hledaného Ukrajince!


"Způsob provedení zločinu již tehdy ukazoval na profesionálně odvedenou „práci“ nájemného vraha," podotkl mluvčí. Na místě činu byla dokonce nalezena vražedná zbraň, samopal vzor 61 „SCORPION“ s tlumičem. "Vrah tehdy na svou oběť vystřílel celý zásobník," dodal mluvčí ÚOOZ.


Zavražděný podnikatel se na Litoměřicku zabýval zprostředkováváním levné pracovní síly, zpravidla se jednalo o krajany z jeho domovské země, pro místní firmy například ze stavebnictví a pěstitelství. "Důvod smrti však nebyl jasný," zmínil Hanták.

 

Detektivové ÚOOZ v souvislosti s touto vraždou obvinili celkem tři osoby, jednou z nich je právě loni zadržený Ukrajinec. "Je podezřelý, že z titulu svého postavení v jedné z ruskojazyčných skupin působících na území ČR, tuto vraždu schválil," pokračoval mluvčí.


Dalšími zadrženými a obviněnými muži jsou dvaačtyřicetiletý občan Čech, původem ale z Ukrajiny, kterého detektivové podezírají ze spoluúčasti na vraždě a devětatřicetiletý Ukrajinec. "Starší, podle obvinění měl být tím, kdo fyzickou likvidaci podnikatele zprostředkovával a starší měl v září 2003 v Litoměřicích střílet," upřesnil Hanták.

 

PSALI  JSME TAKÉ:

Za osmi milionovou boudu na obchodního partnera skončil ve vazbě

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax