Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.6. 2011 14:11

NAPADENÍ PĚSTMI A NOŽEM! Ján Pápik dostal PĚT LET

Krajský soud v Hradci Králové uložil ve středu Jánu Pápikovi a Martinu Vranečkovi, kteří loni v dubnu v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku napadli pěstmi a nožem jiného muže, pětiletý nepodmíněný a tříletý podmíněný trest. Oba Slováky soud také vyhostil.

Pápik by měl ve vězení strávit pět let a poté bude na 10 let vyhoštěn z České republiky. Vranečka vyvázl s tříletým trestem podmíněně odloženým na pět let a pětiletým vyhoštěním. Kromě toho by měli poškozenému a zdravotní pojišťovně zaplatit zhruba 31 tisíc korun jako náhradu škody. Rozsudek není pravomocný, obě strany si ponechaly zákonnou lhůtu.

Vranečkovi polehčilo to, že se Papikovi snažil v bodání muže zabránit a také jej odtáhl od poškozeného. Proto dostal mírnější trest. V případě překvalifikování z výtržnictví a ublížení na zdraví na pokus vraždy, o čemž se také uvažovalo, by několikrát trestanému Pápikovi hrozilo až 18 let vězení, Vranečkovi až osm let vězení. Úmysl zabít poškozeného se však neprokázalo.

ČTĚTE TAKÉ:
CO SE TO DĚJE? Na hřbitově mezi hroby ležela MRTVOLA MLADÉ ŽENY


Incident se stal loni 17. dubna v Ledči nad Sázavou. Napadení předcházela slovní a následně i pěstní potyčka s několika místními lidmi v místním baru, při které Češi jednoho ze Slováků zbili. Slováci se proto chtěli pomstít. Údajného útočníka na útěku z restaurace začal Vranečka pronásledovat, přičemž Pápik mu nadběhl zkratkou. Dostihl pronásledovaného, srazil na zem, začal jej kopat a poté i bodat.

Mezitím na místo doběhl Vranečka, který se k útoku na ležícího muže přidal kopanci a ranami pěstí. Když ale zjistil, že Pápik muže nejen bije, ale i bodá nožem, snažil se mu v tom zabránit tím, že instinktivně do rány vložil levou ruku, kterou mu jeho kamarád probodl. Poškozenému Papik způsobil několik bodných ran na trupu, ale hlavně mu probodl plíci a lopatku, čímž jej přímo ohrozil na životě.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax
Reklama