Drama v centru Prahy

Narkoman ohrožoval přítelkyni s dítětem a chtěl vyskočit z okna

Ještě v sanitce křičel, s policejním doprovodem putoval na psychiatrii
Zdroj: Mediafax
Ještě v sanitce křičel, pak s policejním doprovodem putoval na psychiatrii

Sedmatřicetiletý muž pod vlivem drog ohrožoval v neděli večer v bytě v centru Prahy přítelkyni s malým dítětem a její matku a vyhrožoval, že vyskočí z okna. Agresora zpacifikovali policisté, nikoho nezranil.

Událost se stala v Gorazdově ulici kolem 23. hodiny. Muž neunesl fakt, že se od něj přítelkyně rozhodla kvůli jeho závislosti na drogách odstěhovat. Začal nadávat jí i její matce a vyhrožoval, že vyskočí z okna ve třetím patře činžovního domu. Ženám se podařilo vzít mu z náručí malé dítě, odnést ho do bezpečí a přivolat pomoc, zjistila na místě agentura Mediafax.

 

"Snažili jsme se k němu přiblížit nenápadně, prý už se nejméně jednou o skok z okna pokusil, navíc byl viditelně pod vlivem drog," řekl Mediafaxu jeden ze zasahujících policistů. Na místo rovněž přispěchali záchranáři a hasiči s vysokozdvižnou plošinou. Její použití nakonec nebylo nutné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Byl to výzkum, hájil se u soudu výrobce drog

 

"Muž pobíhal po chodbě. Když nás uviděl, snažil se schovat do bytu a zavřít před námi dveře. V tom jsme mu ale zabránili," popsal zákrok zmíněný policista. Strážci zákona agresivního narkomana zpacifikovali a předali záchranářům. Muž ještě v sanitce křičel. Lékařka po prvním ošetření nařídila jeho převoz do psychiatrické léčebny v Kateřinkách.

 

Ženám ani dítěti se nic nestalo. Záchranáři batole přesto raději odvezli do nemocnice na prohlídku, neboť si chtěli být jistí, zda mu muž neublížil, když jej držel v náručí.

 

Podobný záchvat neměl narkoman poprvé. Už se i léčil na psychiatrii. "Přítelkyně se však spíše obávala, že ublíží sobě, nežli jí," dodal policista.

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax