Narkoman přepadl narkomana, oloupil ho o předpis na metadon

Pražští kriminalisté dopadli v minulých dnech narkomana, který v okolí Václavského náměstí přepadl jiného drogově závislého muže. Toho oloupil o lékařský předpis na odběr metadonu, menší finanční obnos a mobilní telefon, informoval ve čtvrtek David Vavruša, kriminalista z Prahy 1.

Hlavní aktér loupežného přepadení si svou oběť, čtyřiadvacetiletého mladíka, nevyhlédl sám. "Nejdříve ho obstoupila skupina lidí, rovněž drogově závislých, která mladíka pod pohrůžkou násilí vyzvala k vydání osobních věcí. Ten ale zprvu odmítl," specifikoval Vavruša.
 

Do vypjaté chvíle se podle policie posléze vložil pětatřicetiletý strůjce přepadení - bodnou zbraní dal své oběti najevo, že nůž ihned použije, když své osobní věci bez odporu nevydá. Což mladík posléze raději učinil a po loupeži mu tak vnikla škoda zhruba 3 tisíce korun.
 

ČTĚTE TAKÉ:

HRŮZA na dětských hřištích. Našli tam 17 injekcí narkomanů!
 

Skupina narkomanů byla nicméně i středobodem zájmu kriminalistů z pražské Bartolomějské ulice, kteří po oznámení ozbrojeného loupežného přepadení věděli, kam napřímit své úsilí zjednat spravedlnost. "Operativními prostředky jsme vytipovali podezřelou osobu, která by k ozbrojené loupeži jistě měla co říct, zadržený pachatel se následně ke svému činu přiznal," uzavřel David Vavruša.
 

Pětatřicetiletý muž s kriminální minulostí je proto nyní vyšetřován vazebně, za trestný čin ozbrojené loupeže s pohrůžkou násilí mu nyní hrozí až pětileté vězení.

tn.cz / Mediafax