Narkomana Hlinovského čeká ve vězení odvykací kúra

Unikající Václav Hlinovský, kterého ve čtvrtek večer v obci Chodouň u Berouna zadrželi kriminalisté se zásahovou jednotkou, skončil ve věznici. Mohu potvrdit, že muž byl dodán do výkonu trestu, sdělila v pátek Mediafaxu policejní mluvčí Eva Kropáčová.

"V průběhu pátrání na něj vydal Obvodní soud pro Prahu 6 příkaz dodání do výkonu trestu za dřívější majetkovou trestnou činnost. Z tohoto důvodu byl ještě v nočních hodinách převezen do věznice na Pankráci," vysvětlila mluvčí.
 

Po Hlinovském pátraly desítky kriminalistů a policistů z celé Prahy. "Během pátrání policisté prověřovali všechny poznatky od občanů a zkontrolovali přibližně stovku míst, kde by se hledaný muž mohl nacházet. Pátrali nejen v Praze, ale i v jiných oblastech republiky," pokračovala Kropáčová.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Chytili Hlinovského ze střelby na Smíchově
 

Pětadvacetiletého uprchlíka, který byl v minulosti již dvacetkrát stíhán a je závislý na drogách, ve čtvrtek po 19. hodině zadrželi kriminalisté spolu se zásahovou jednotkou v obci Chodouň u Berouna. "Při zatčení se muž ještě pokusil o útěk, ale i přesto byl okamžitě zatčen," dodala mluvčí s tím, i přestože kriminalisté během pátrání získali informaci, že by mohl být ozbrojen, při samotném zatčení u něj nebyla nalezena žádná střelná zbraň.
 

Po uprchlíkovi pátrali kriminalisté od minulé středy, kdy ráno v pražské Strakonické ulici v kradeném voze ujížděl policistům, naboural služební vůz a najížděl na policistu. Policista na něj několikrát vystřelil, ale po několika stovkách metrů Hlinovský ujíždějící vůz zastavil a podařilo se mu utéct. Policie pak uvnitř nalezla spolujezdkyni s průstřelem hrudníku.
 

Policisté po Hlinovském nestříleli prvně. Na hlídku se již pokoušel najíždět dvakrát, jednou po honičce v kradeném autě, podruhé, když se snažil na policistu nacouvat. Státní zastupitelství na něj vydalo zatykač, je podezřelý z násilí proti úřední osobě. Již v minulosti kradl auta a loupil.
 

Střelbu vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. "S ohledem na vyšetřování se k celému případu v tuto chvíli nebudeme vyjadřovat," ukončila Kropáčová.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

televizní noviny/krt tn.cz / Mediafax