Násilí jako sport! Lidé se baví bezdůvodnou agresí

Další nepochopitelný útok vyšetřují pražští policisté. Mladík, kterému bylo teprve nedávno osmnáct let, na ulici zmlátil o tři roky staršího kolemjdoucího. Ten utrpěl těžká zranění a několik dní to vypadalo, že bude mít trvalé následky. Útočník se podle policistů zřejmě jen předváděl před kamarády.

Nikomu nic neudělal, jen byl s kamarádem ve špatný čas na špatném místě. A málem ho to stálo zdraví. Byla jedna hodina ráno, když skupina osmi opilých mladíků začala demolovat tramvajovou zastávku.

 

Chytili je ale policisté. Na to se z přechodu dívali dva jiní mladíci, kteří procházeli kolem. Ze skupiny výtržníků se dva oddělili a naběhli na ty přihlížející. Následovala krátká a rychlá rvačka, která skončila kopancem do hlavy jednoho z napadených. Ten se ještě uhodil o tvrdý beton. Utrpěl vážný úraz hlavy s krvácením do mozku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

EXKLUZIVNÍ VIDEO: BRUTÁLNÍ NAPADENÍ v pražském metru. Obeť nachytala kapsáře...

 

Od útoku uplynuly už tři týdny. Napadený je ale stále v nemocnici. Útočník který nedávno oslavil osmnáctku, sedí ve vazbě.

 

Podobných případů v poslední době přibývá. Jen tak někoho zmlátit do bezvědomí je, zdá se, v módě. Odborníci tomu říkají zážitkové násilí. Pachatelé berou agresi jako zážitek. Klidně přitom mohli mít spokojené dětství a pečující rodiče.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Televizní noviny