už je mají

Nebezpeční lupiči vybrali hernu a napadali taxikáře

Dvojice mladíků, která minulý týden oloupila taxikáře v Praze, má na svědomí daleko více trestných činů. Oba muži se přiznali, že během devíti dnů stejným způsobem okradli čtyři taxikáře a k tomu ještě přepadli hernu.

Mladíci si z herny odnesli asi 180 tisíc korun. Noční hlídka Televize Nova byla jako jediná u nočního zatýkání.
 

Když se mladíci rozhodli přepadnout hernou v Praze 4, jedinou překážkou jim byla pouze servírka. Jeden z dvojice lupičů vytáhnul teleskopický obušek a opakovaně s ním mlátil do barového pultu. Pod pohrůžkou násilí si pak odnesl pokladničku se 180 tisíci. A barmanku ještě okradl o peněženku a mobil. Hlavní specializací těchto lupičů ale bylo přepadání taxikářů. Pistolí ohrožovali nejméně čtyři.
 

"Pachatelé zpravidla nasedli do taxíku již s úmyslem řidiče oloupit. Nechali se zavézt na odlehlé místo a tam pod pohrůžkou násilí donutili taxikáře vydat hotovost,“ sdělila mluvčí policie Eva Kropáčová.
 

A kromě ní kradli opravdu vše. Navigace, telefony, dokonce vymontovali i autorádia. Je navíc možné, že přepadených bylo daleko víc.
 

A proto nyní policie vyzývá veřejnost. Pokud byli někteří občané napadeni těmito lidmi ať volají na linku 158.
 

Oba muži už se ke všemu přiznali a policistům dokonce ukázali místo kam ukryli zbraň teď jim hrozí až deset let za mřížemi. Matěj Rychlý televize nova.
 

fim / s přispěním Matěje Rychlého TN.cz