NEHORÁZNOST! Lékař měl ČTYŘI PROMILE A ORDINOVAL

Policisté obvinili z ohrožení pod vlivem návykové látky lékaře, který v Novém Městě nad Metují na Náchodsku ordinoval opilý. Dechové zkoušky ukázaly přes čtyři promile alkoholu a muži hrozí až rok vězení, řekla ve středu agentuře Mediafax mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Policejní hlídka vyjela zkontrolovat lékaře poskytujícímu odbornou lékařskou péči v soukromé ambulanci v Novém Městě nad Metují v úterý dopoledne přímo do ordinace na základě oznámení z řad občanů. Policisté vyzvali doktora v ordinaci k dechové zkoušce.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

 

První zkouška v 10.41 ukázala na displeji dechového testru číslo 4,16 promile. Policisté lékaře vyzvali k následování na oddělení, s čímž souhlasil.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Policie zadržela lékaře pod vlivem, dřív už v opilosti zabil

 

"Opakované dechové zkoušky, kterým se lékař dobrovolně podrobil, ukázaly dvakrát téměř 2,90 promile. Třetí a poslední zkouška, zhruba v hodinovém odstupu od té první, pak lékaři naměřila ještě přes 2,5 promile alkoholu v jeho dechu," uvedla mluvčí.

 

Vzhledem k tomu, že lékař ve stavu opilosti ordinoval, tedy vykonával činnost či zaměstnání, při kterém mohl ohrozit život nebo zdraví lidí, policisté s ním zahájili zkrácené přípravné řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu hrozí až roční vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

"Pokud vyšetřování prokáže, že jde o opakované problémy s alkoholem i zákony, lékaři by dokonce hrozilo až tříleté vězení," dodala Prachařová.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax