Uniformovaný žhář

Nehoří, nemůžu hasit, smutnil mladý hasič, proto požáry založil sám! CO PODPÁLIL?

Zřejmě si říkal, že má málo práce. Proto se devatenáctiletý dobrovolný hasič, rozhodl, že bude sám zakládat požáry, aby je mohl sám hasit. Přečtěte si, co všechno mladý žhář podpálil.

Letošní maturant a současně člen sdružení dobrovolných hasičů nejméně ve čtyřech případech sám založil požár, aby pak mohl pomáhat s jeho uhašením. Během ledna a února podpálil rybářskou chatu, stoh a dva kontejnery. Kromě toho několikrát vyvolal planý poplach.
 

Celkově způsobil svými žhářskými útoky škodu za statisíce korun. On sám to zdůvodňuje tím, že chtěl, aby bylo vidět, jak moc jsou dobrovolní hasiči v Mohelnici potřební a v rozpočtu se na nich nešetřilo. Přitom žádné škrty se podle vedení hasičů nechystalo.
 

Jenže to nebyly jediné kousky povedeného dobrovolného hasiče. Devatenáctiletý mladík se přiznal i k nepovedenému přepadení čerpací stanice.
 


"Pod pohrůžkou použití zbraně požadoval po obsluze vydání finanční hotovosti. Obsluha mu ji ale odmítla vydat. On si tedy poté koupil žvýkačky a odešel," přiblížil mladíkovou chování kriminalista, který na případu pracoval.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hmr s přispěním Tomáše Petržely tn.cz / TV Nova