Bude už konec?

Nekonečných patnáct let čeká rodina taxikáře na potrestání vraha

Soud se táhne 15 let
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Už třetí soudce rozhoduje kauzu zavražděného českolipského taxikáře z října roku 1998. Sice už dva roky na to poslal soud vraha na 14 let za mříže, ale ouha. Po odvolání Vrchní soud v Praze rozsudek zrušil a vrátil případ k došetření. No a to trvá až do současné doby. U Krajského soudu v Liberci teď případ znovu projednávají.

Senát libereckého krajského soudu se snažil v případu pokračovat už několikrát. Obžalovaní čtyři muži, dva a dva bratři toho mají na svědomí víc a už v roce 2000 si vyslechli rozsudek za šest loupeží a vraždu. Celá léta se ale úspěšně snaží líčení odkládat různými výmluvami a omluvami a to se jim skutečně daří.


Za patnáct let se na případu vystřídali už tři soudci a ten poslední, Martin Omelka, by si moc přál s případem pohnout a odsoudit viníky. Zatím ale není jisté, zda se mu to konečně podaří. Mimo obžalovaných, kteří k soudu pokud možno nechodí, se těžko shánějí i svědci.


Brutální vražda se stala 12. října 2008 při cestě taxikem z České Lípy do Janova. Podle obžaloby čtveřice mužů přepadla taxikáře, kterého jeden z nich zřejmě nečekaně bodl z boku do krku a přeťal mu tepnu. Řidič na místě zemřel.
 

tn.cz/luk