Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

NEŠIKOVÉ! Rozkrádali zeď tak dlouho, AŽ JE ZASYPALA! Teď jim hrozí vězení

Zřícená zeď zasypala ve středu odpoledne v Ostravě-Přívozu čtyřicetiletého muže z Ostravy. Spolu se svým kumpánem zeď budovy rozebírali, aby sebrali kovové profily, informovala ve čtvrtek ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

"Dva podezřelí muži ve věku 40 a 18 let zřejmě vnikli do areálu společnosti a měli rozebírat obvodovou zeď budovy, pravděpodobně v úmyslu zmocnit se kovových profilů. Kovový profil však tvořil podpůrnou část zdiva. Zeď se společně s kovem zřítila na staršího muže a zranila ho," popsala mluvčí.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
NEHORÁZNÉ! Zloděj ukradl Jihlavě střed města


Záchranáři zraněného zloděje převezli do nemocnice. "Charakter zranění je pravděpodobně střední až těžký, neboť předpokládaná doba léčení je v řádech týdnů," uvedla mluvčí.

Za krádež byl už letos starší z dvojice odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody. "Dalšího protiprávního jednání se tak mohl dopustit ještě ve stanovené zkušební době. Druhý z mužů ve věku 18 let je podezřelý z přestupku proti majetku," dodala mluvčí s tím, že způsobená škoda je asi 2000 korun a zraněnému muži hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

tn.cz / Mediafax