NEUVĚŘITELNÉ! Fotbalista SKUHRAVÝ je zřejmě členem GANGU, obchodujícího s KRADENÝMI AUTY!

Tomáš Skuhravý
Zdroj: oficiální zdroj
Bývalý fotbalista Tomáš Skuhravý je zřejmě jedním z obviněných členů gangu, který kradl luxusní auta.

Středočeští kriminalisté zadrželi a obvinili šestičlenný gang, který obchodoval s kradenými luxusními vozy v hodnotě minimálně 40 milionů korun, sdělila Mediafaxu v pátek mluvčí středočeské policie Soňa Budská. Jedním z obviněných by měl být i bývalý fotbalista Tomáš Skuhravý.

Kriminalisté gang sledovali téměř rok. Jeho členové se zaměřovali na luxusní vozy značek BMW, Mercedes Benz, Porsche a Audi.

 


"Do současné doby byly obviněny čtyři osoby z trestných činů legalizace výnosů z trestné činnosti a podílnictví," uvedla mluvčí. Jednu z těchto osob kriminalisté obvinili i z distribuce drog. Pátý obviněný muž je vyšetřován na svobodě a čelí obvinění ze zpronevěry. Šestý muž byl obviněn z výroby drog a je také vyšetřován na svobodě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Český gang kradl v Německu auta. Už je má policie

 

 

"V současné době policie zajistila pětatřicet vozidel v celkové hodnotě přes čtyřicet milionů korun. Počet nemusí být úplný, neboť kriminalisté prověřují další vozidla a zároveň po jiných pátrají v zahraničí," doplnila Budská.

 


Skupina podle ní operovala především ve Středočeském, Západočeském a Ústeckém kraji, kde měli obvinění zázemí a kde měnili identifikační znaky vozů. "Činnost skupiny spočívala v tom, že si tito muži obstarávali odcizená luxusní vozidla, odcizená v ČR nebo v SRN a ukryli je zejména v různých garážích či bývalých průmyslových objektech. K upraveným vozidlům poté byly obstarány padělané technické průkazy a díky zcela nedostatečné právní úpravě v ČR byla vozidla přihlašována do českého registru motorových vozidel a uváděna takto do provozu v rámci ČR i dalších států. Následně byla vozidla prodána koncovým uživatelům," popsala strategii gangu Budská.

 

NAPSALI JSME:

VYCHYTRALÉ! S počítačem kradl auta! TEĎ spadla klec


Vozy i technické průkazy byly podle Budské upraveny profesionálně, odhalila je až policejní expertíza. Část skupiny kriminalisté zadrželi 28. června 2011 ráno. Při domovních prohlídkách pak zajistili několik kradených aut, několik již upravených vozidel, počítače, paměťové karty s údaji k vozidlům a množství dokumentů. Zbylí dva muži byli zadrženi 2. a 12. srpna 2011. "Zadržení posledního muže provedli policisté Zásahové jednotky Středočeského kraje. Podezřelí byli zadrženi v Praze a Středočeském kraji," uzavřela Budská.


Obvinění muži jsou Češi ve věku 32 až 46 let, hrozí jim až osm let vězení.


Jedním z obviněných je podle informací Mediafaxu i bývalý československý fotbalový reprezentant Tomáš Skuhravý. Ten byl u výslechu na začátku října a podle informací serveru kladenskelisty.cz se u výslechu přiznal, že si v půjčovně vypůjčil luxusní mercedes za více než dva miliony korun a místo aby ho vrátil, předal jej třetí osobě. Vozu pak měl jeho komplic změnit identifikační znaky, aby jej mohl dále prodat. Skuhravý měl poté nahlásit, že mu auto ukradli.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Průšvihář Skuhravý fingoval krádež zapůjčeného auta


Počet zadržených nemusí být podle policie konečný, kriminalisté stále prověřují napojení obviněných na osoby na stanicích technických kontrol a na pracovníky odborů dopravy jednotlivých úřadů.

 

Mediafax/tn.cz