Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.4. 2013 15:21
Sliboval hory doly

Neuvěřitelné: Sňatkový podvodník připravil tři ženy o statisíce korun

Ženy mu naletěly
Zdroj: Policie ČR

Pouze jediný měsíc stačil padesátiletému podvodníkovi ze Slovenska, aby připravil tři ženy o téměř čtyři sta tisíc korun. Oběti si vyhlédl na internetové seznamce, kde je oslovil a začal se s nimi scházet. Potom z nich začal lákat peníze, řekl Mediafaxu policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Ženy ve věku 51, 61 a 45 let mu bohužel uvěřily, že jim peníze vrátí. „Tvrdil, že hotovost má momentálně v bance blokovanou, nebo u dlužníků,“ dodal mluvčí s tím, že kriminalisté ho v těchto dnech dopadli.


Sňatkový podvodník nemá u nás podle policistů ani trvalé bydliště. Kriminalisté ho vypátrali a zadrželi v bytě v Praze 4, kde bydlel u skutečné přítelkyně. Při domovních prohlídkách zajistili celou řadu věcí, které si zřejmě nakoupil za peníze obětí.


„Zadržený je recidivistou, který byl v minulosti celkem šestnáctkrát stíhán pro obdobnou trestnou činnost a navíc je pro majetkové podvody hledaný i ve své vlasti. V tuto chvíli je obviněn z trestného činu podvodu, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ ukončil Hulan.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sňatkoví podvodníci řádí: jak je odhalit?
KLUCI RADÍ: Myslí to s vámi vážne?


Kriminalisté se ale domnívají, že podvedených žen by mohlo být daleko víc. Proto se obracejí na veřejnost a především další možné podvedené ženy, aby se přihlásily na tísňovou linku 158.
 

Mediafax/luk
Reklama