nepoctivý řidič

Neuvěřitelné! Taxikář reportérovi předražil jízdu šedesátkrát! A dojezdil...

Reportér Televize Nova přistihl a usvědčil taxikáře, který šedesátinásobně předražil účet za jízdu! Obdobně si počínal v desítkách dalších případů. Sedal zkrátka za volant s cílem zákazníky okrást. Jde přitom o taxík stejné firmy, kterou už naši reportéři při chybném účtování nachytali v minulosti. Tentokrát na to ale taxikář konečně doplatil.

Čtyři kilometry – neuvěřitelných deset tisíc korun. O tolik si taxikář řekl našemu reportérovi. Ten se vydával za cizince a chtěl odvézt z klubu v Holešovicích na diskotéku na Starém Městě. Tam už ale mířil i tým TV Nova.
 

Taxík s naším reportérem do cíle dorazil ve čtvrt na dvě ráno. A taxikář reagoval zřejmě tak, jak je zvyklý. Domnělého cizince se snažil okrást. Za sedmiminutovou jízdu chtěl 400 eur, tedy více než šedesátinásobek obvyklé ceny.
 

 

To už si ale podvodníka přebrali strážníci. A zjištili další prohřešky. Nakonec jim došla trpělivost. Úředník s taxikářem na místě zahájil správní řízení. A hned vzápětí na taxiíkáře dopadla další rána. On či jeho firma dostali uloženu kauci 50 tisíc korun. Taková částka byla pro řidiče moc, takže dostal na auto botičku. Strážníci tak dali jasný signál, co se může stát každému nepoctivému taxikáři.
 

Není to přitom poprvé, co se nějaký řidič společnosti Wotawa Crystal snažil zákazníka obrat. Před necelým týdnem jsme odhalili jiného taxikáře, který jízdu předražil v uvozovkách jenom desetkrát. Majitele firmy se nám dnes dohnat nepodařilo. Nicméně dopadený taxikář už nikoho neokrade a pokud firma nezaplatí padesátittisícovou kauci, přijde i o zabavené auto.

tn.cz / gar