NĚUVĚŘITELNÉ! Zloději kradli DĚTSKÉ SKLUZAVKY, vozili je na Slovensko

Zloději na Uherskohradišťsku ukradli dětské skluzavky a přenesli je přes státní hranici na Slovensko.

Případ krádeže dětských skluzavek, které skončily až na sousedním Slovensku, vyšetřují kriminalisté z Uherskohradišťska. Agenturu Mediafax o tom v pátek informoval mluvčí policie Aleš Mergental.

 

Majitelka chalupy na Vyškovci zjistila krádež se zpožděním, naposledy byla na místě v březnu. „Tehdy byly dvě skluzavky z železných konstrukcí s plastovými sjezdy ještě před chalupou. Při pátrání je policisté díky svědkům objevili u dvou domů na sousedním Slovensku,“ řekl Mergental.

 

Policisté zjistili, že pachateli jsou nejspíš tři muži ve věku 24 až 33 let. Ti nejdříve ukradli a přenesli jednu skluzavku ke svému domu pro své děti. “Skluzavka se líbila jak jim, tak i sousedovým dětem, proto se jejich otec rozhodl jít i pro druhou ze skluzavek. Vzdálenost, kterou zloději museli se skluzavkami překonat, nebyla nijak závratná, a tak je byli s jistým úsilím schopni odnést v rukou,“ dodal Mergental.

 

Policisté skluzavky v celkové hodnotě 16 tisíc korun zajistili a vrátili majitelce. Trojici mužů sdělili policisté podezření ze spáchání krádeže, za což hrozí až dva roky vězení.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Mediafax