Nezaměstnaný dal úřednici nůž pod krk. Chtěl peníze

NEPOUŽÍVAT!!!!! Pobodání nožem NEPOUŽÍVAT!!!!
Zdroj: oficiální zdroj
Nezaměstnaný držel úřednici nůž pod krkem. Povedlo se jí utéci (ilustrační foto).

Muž bez práce držel úřednici nůž pod krkem. Dožadoval se sociální podpory.

Práce na úřadu práce může být velmi rizikové povolání. Úřednici z bučovického úřadu práce na jižní Moravě vyhrožoval sedmačtyřicetiletý nezaměstnaný muž nožem. Držel ho u krku překvapené ženy. Žena si zachovala chladnou hlavu a útočníkovi se vyškubla.

 

Muž se lekl a utekl. Policie jej brzy poté dopadla.

 

"Událost se odehrála v úterý před desátou hodinou dopoledne,“ uvedl Jan Marek, ředitel vyškovského úřadu práce, pod který pobočka v Bučovicích spadá.


"Muž vtrhl do kanceláře a začal úřednici mávat nožem kolem hlavy. Ta se rychle na kolečkovém křesle odrazila a utekla s křikem k vedoucímu do vedlejší místnosti," popsal událost Marek.

 

Celý konflikt vyvolal požadavek úřednice, která chtěla doložit ještě některá potvrzení. Formuláře si muž vzal, ale na chodbě je v rozčílení roztrhal. Za půl hodiny vtrhl do kanceláře s nožem s asi pětadvaceti centimetrovou čepelí.


"Muž je podezřelý z útoku na veřejného činitele," řekl mluvčí vyškovské policie Petr Nečesánek s tím, že by mohl strávit až tři roky za mřížemi.


Muž je stále vyslýchán na policejní služebně.


Úřad byl uzavřen. Napadená úřednice je v šoku a je v domácím ošetřování.


Podle Marka jednal muž ve zkratu. "Agresivita uchazečů o sociální dávky i podporu v nezaměstnanosti roste," řekl ředitel úřadu práce. Podle něj je to nejen důsledek hospodářské krize, ale také toho, že lidé si myslí, že jsou v bezvýchodné situaci.

tn.cz / muf