Jak to dopadlo?

NOVÁ FAKTA: Naděje pro Kramného! Z Egypta přišly výsledky tamního vyšetřování

Kramný jede k soudu - 2
Zdroj: ČTK

Vyšetřování smrti Moniky a Klárky Kramných v Egyptě je definitivně u konce. A konečně známe verdikt tamní prokuratury.

Tahle zpráva českou policii příliš nepotěší. Naopak Kramný z ní může mít velkou radost. Z Egypta přišly zprávy o tom, jak dopadlo vyšetřování smrti Moniky a Klárky Kramných na dovolené v Hurghádě.
 

"Kauzu Kramný již prokuratura v Egyptě uzavřela. Prokurátor vydal rozhodnutí 16. 2. 2014. Kauza je odložena," řekl na dotaz TN.cz Keroles Ezzat Bashier, který je členem egyptské advokátní komory a tvrdí, že má přístup k vyšetřovacímu spisu.
 

Tuto informaci nepřímo potvrdilo i ministerstvo zahraničí. "Neoficiální informace, které máme k dispozici, se opravdu dají takto interpretovat. Oficiální informace stále k dispozici nemáme, ačkoli jsme si je v Egyptě vyžádali. Nicméně tamní prokuratura není povinná nám je sdělovat," sdělila mluvčí ministerstva Johana Grohová.
 

Co to tedy znamená? Egyptští vyšetřovatelé nedokázali sehnat dostatek důkazů, aby zjistili, jak Monika s Klárkou zemřely. Nemohli proto, na rozdíl od české policie, nikoho obvinit. V těchto případech se tedy musí kauza odložit.
 


To může být komplikace pro českou policii, které na rozdíl od té egyptské tvrdí, že obě Češky byly zavražděné. Jejich vrahem měl být právě otec rodiny Petr Kramný, který už sedí ve vazební věznici a z vraždy byl obviněn.
 

Jeho právník Jaromír Richter ale tvrdí, že policisté zatím žádné přesvědčivé důkazy proti Kramnému nemají. ČTK řekl, že informaci o ukončení vyšetřování v Egyptě také nemá. Předpokládá, že se to dozví prostřednictvím policie či státního zástupce.


Pokud tedy vyšetřovatelé v Česku spoléhali, že nějaké důkazy můžou přijít z Egypta, mají smůlu. A to by mohlo hrát Kramnému a jeho advokátovi do karet.
 


Jak ale dopadlo vyšetřování v Egyptě teď není podle advokáta Ezzata příliš podstatné. "Důležité bude, jak dopadne vyšetřování tady v ČR. Česká republika vyšetřuje tuto kauzu samostatně a proto není podstatné, že Egypt tuto kauzu odložil. Nemůžeme se divit jak lidé důvěřují Petrovi, protože manželka a dcera mu také důvěřovaly. O to je tento trestní čin závažnější a zločinec je zbabělec. Český prokurátor jistě bude mít těžkou práci shromáždit všechny důkazy," uzavírá advokát.

 

ČTĚTE TAKÉ:

„Mohla to být vražda!“ říká Sylvester Stallone o smrti syna

Poprava podnikatele: Z vraždy je obviněn Dejdarův švagr!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

vrl TN.cz