Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zběsilá honička

NOVÁ FAKTA: Ujíždějící řidič z Karlova náměstí je v podmínce za ZNÁSILNĚNÍ!

Honička Karlovo náměstí
Zdroj: TN.cz

Řidič, který ve středu ujížděl pražským policistům v kradeném autě, je podle policejní mluvčí Hany Jeřábkové v podmínce za znásilnění a vydírání. Včerejší honička skončila nehodou s policejním vozem na Karlově náměstí.

Zadržený pachatel (25), který ve středu ujížděl pražským policistům, je aktuálně v policejní cele. Kriminalisté stále pracují na ustanovení právní kvalifikace případu.

 

"S největší pravděpodobností bude pětadvacetiletý muž z Prostějovska obviněn z trestných činů Obecné ohrožení v souběhu s trestným činem Ohrožení pod vlivem návykové látky, v druhém, přísnějším odstavci. Až následné vyšetřování ukáže, zda se obvinění rozšíří ještě o trestné činy Krádež či podílnictví a to z důvodu, že muž řídil kradené vozidlo, na kterém měl umístěny odcizené registrační značky," uvedla policejní mluvčí Hana Jeřábková.

 

Vevidencích navíc kriminalisté zjistili, že je muž velmi zkušeným recidivistou. Na kontě má majetkové i násilné trestné činy. "Soudem má dokonce až do roku 2015 uložený podmínečný trest odnětí svobody za znásilnění a vydírání na Prostějovsku! V případě odsouzení hrozí pachateli až osmileté vězení," doplnila mluvčí.

 

Oba zranění policisté už byli propuštěni z nemocnice. Léči se doma a zůstávají v pracovní neschopnosti. Podle policejní mluvčí utrpěli středně těžká zranění.

 

TN.cz