Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.1. 2015 21:51
zabil a znásilnil

SMRT ELIŠKY: Soud rozhodoval, jestli pustí Kalužíka na svobodu

Zdroj: TV Nova

Okresní soud v Ústí nad Labem prodloužil vazbu pětadvacetiletému Romanovi K., který čelí obvinění ze znásilnění a vraždy devítileté Elišky z Klášterce nad Ohří.

Roman K., který patří k širšímu okruhu rodiny oběti, je ve vazbě od 12. září loňského roku. Obviněnému hrozí až 20 let vězení, případně výjimečný trest, vyplývá z právní kvalifikace případu. Informace potvrdil ČTK mluvčí soudu Jan Tichý.

 

Soud vazbu prodloužil, ve které je od září. Tehdy ho tam poslal soud kvůli obavám, že by obviněný mohl ovlivňovat svědky, opakovat trestnou činnost nebo se pokusit o útěk. Stejné důvody soud shledal i nyní.

 

"Soud má obavu, že by obviněný v případě propuštění na svobodu, byť s náhradou vazby instituty, které zákon připouští, to znamená písemný slib a dohled probačního úředníka, utekl nebo se skrýval před orgány činnými v trestním řízení. Respektive, že by v trestné činnosti pokračoval. K tomuto závěru, zejména pokud jde o útěkovou vazbu, soud vedou závěry znaleckých posudků, které byly v mezidobí vypracovány," řekl soudce Martin Majchrák.

 

 

Devítiletá dívka se ztratila loni 9. září cestou ze školy. Ještě tentýž den po ní začali pátrat policisté, hasiči i dobrovolníci. Tělo dívenky objevili o den později u Ciboušova, asi kilometr od místa, kde bydlela s babičkou. "Kriminalisté zjistili, že muž měl děvče nejprve oslovit a potom vylákat na odlehlé místo nedaleko obce Ciboušov. Tam byla dívka později nalezena bez známek života," řekla už dříve krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

 

Kriminalisté už provedli rekonstrukci vraždy. Zúčastnili se jí také znalci, kteří závěry doplní do svých posudků. Dozorující státní zástupce už dříve řekl, že obviněného budou zkoumat psychiatři, psychologové a sexuologové. Obviněný muž strávil několik týdnů na psychiatrickém oddělení vězeňské nemocnice.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vražda! Bývalý policista má o tom, co se stalo Bartošové, jasno

Bubeníka AC/DC zprostili obvinění z přípravy dvou vražd

tn.cz / ČTK / hru
Reklama