Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obral taxikáře s pistolí v ruce! Neznáte muže na videu?

Policie pátrá po lupiči, který v polovině února přepadl na pražském Jarově taxikáře, ohrožoval ho pistolí a obral o několik tisíc korun.

Celý incident začal ve čtvrtek 9. února asi dvacet minut po půlnoci v horní části Václavského náměstí. Lupič si zde zastavil taxík a nechal se odvézt na Jarov do Spojovací ulice. V Habrové ulici ale požádal taxikáře o zastavení, při placení na něj vytáhl pistoli, přiložil mu ji k hlavě a žádal peníze.

 

"Taxikář muži maskovanému kapucí vydal necelé čtyři tisíce korun a ten, než utekl z vozidla směrem k ulici Koněvova, svěřil se, že má osobní problémy," uvedla mluvčí policie Jana Rösslerová. Kriminalisté díky kamerovému systému znají jeho podobu.

 

Podle popisu oloupeného taxikáře i podle záznamu je lupiči okolo 30 let, je vysoký asi 180 centimetrů a má sportovní postavu. Oblečený byl do bílé zimní sportovní bundy s kapucí a černým nepravidelným potiskem. Na rukou měl černé pletené rukavice a na hlavě tmavou kšiltovou čepici. Celkově prý působil čistým a upraveným dojmem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Prodavač se přepadení nezalekl! Mladíky z obchodu vypráskal

 

Lupiči do taxíku volala neznámá žena, ten jí odvětil, že bude za chvíli doma. "Kriminalisté se tak domnívají, že hledaný muž by mohl v okolí Spojovací ulice bydlet nebo se u někoho zdržovat. V případě dopadení hrozí tomuto ozbrojenému muži za trestný čin loupeže až desetileté vězení," připomněla Rösslerová.
Kriminalisté nakonec získali ještě jedno vodítko - záznam z kamery z Václavského náměstí. Na něm je zachycen podezřelý, kterak se u výstupu ze stanice metra Muzeum několik desítek minut dohaduje s dalším mužem. Podle policie si v tu chvíli mohli dokonce předávat zbraň.

 

 

tn.cz / mediafax / hru