Cisterna pod Barrandovským mostem pastí na řidiče. I přes noc

Polská cisterna se sirupem se převrátila na pražské tepně v úterý večer. Na místě byl zraněný. Odklízení pokračovalo i ve středu.

Kvůli převrácené cisterně pod pražským Barrandovským mostem byla až do středečního odpoledne uzavřena celá oblast komunikace ve směru na Plzeň. Podle mluvčí pražské policie Evy Miklíkové kamion převážel sirup. Ten naštěstí nevytekl.

 

“Nehoda se stala v úterý v 18:32, čtyřicetitunový kolos se zřejmě převrátil v důsledku vysoké rychlosti. Dopravu odkláníme na Barrandovský most a regulujeme provoz v Modřanské ulici. Na místo jede i těžká technika, počítáme, že to bude nějakou dobu trvat,“ doplnila večer mluvčí. Odklízení se ale pořádně protáhlo


Od sedmi hodin bude úsek zcela uzavřený


Tahač byl z místa nehody odstraněn v úterý, ale návěs s nákladem sirupu v hodnotě přibližně pěti miliónů korun se nepodařilo vyprostit a komplikoval dopravu i ve středu ráno.


Havárie se stala v takzvané myší díře na Hlubočepské straně Vltavy. Na místo dorazili i hasiči. V místě nehody se okamžitě vytvořily kolony.
 

Nehoda si vyžádala jedno zranění. “Ošetřili jsme jednoho člověka, který byl převezen do Motolské nemocnice,“ řekla mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová.
 

 

 

Dopravu okolo Barrandovského mostu a Jižní spojky večer komplikoval podle Miklíkové ještě jeden kamion, který blokoval Strahovský tunel. Kvůli nehodám bylo odloženo plánované čištění tunelu Mrázovka.

mar s přispěním Ondřeje Špalka tn.cz / Mediafax