OBRAZEM: Na D1 shořel autobus, vezl 44 lidí

Autobus shořel na D1
Zdroj: HZS
Plameny zničily na D1 autobus Scania, škoda je 5 milionů korun.

Dramatická situace se krátce po půlnoci odehrála na dálnici D1 u sjezdu na Ostředek. Ve směru na Brno tu shořel autobus.

Do tmy šlehaly plameny, lidé utíkali do bezpečí, hasiči kmitali kolem jako zběsilí, ale škoda přesto dosáhla 5 milionů korun.


Požár autobusu značky Scania, který jel z Prahy směrem na Brno, zaměstnal po půlnoci profesionální hasiče z Říčan, Benešova a jejich dobrovolné kolegy ze Senohrab.


"Požár nám ohlásili telefonicky na operační středisko. Po příjezdu na místo už autobus hořel prakticky celý. Čtyřiačtyřicet cestujících bylo v bezpečí, řidič je stačil vyvést ven," uvedl důstojník hasičského sboru, který má o případu informace.
 

Kvůli hustému kouři hasiči zasahovali v protiplynových maskách a snažili se plameny udolat pěnou. Jak je ale vidět i z následující fotogalerie, jejich boj byl marný.

FOTOGALERIE shořel autobus

1
/
5
Zdroj: HZS
Autobus shořel na D1

"Jednalo se o švédský autobus. Požár se obešel bez zranění. Cestující jsme služebními fordy převezli na nejbližší čerpací stanici, aby přečkali v solidnějších podmínkách. Za několik hodin pro ně přijel náhradní autobus," doplnila informace tisková mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková s tím, že příčinou požáru byla technická závada motoru.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz