Mazaný podvodník

Od známých vylákal 20 milionů, teď se po něm slehla zem

Mazaný a drzý podvodník, tak by se dal označit truhlář, který od svých známých vylákal několik desítek milionů korun, pak utekl ze země.

Truhlář (39) z Náchodska údajně získal od známých možná až stovky milionů korun. V tuto chvíli je už v hledáčku policie. Truhlář Falta používal tak dokonalou historku, že důvěřiví lidé mu peníze dávali sami od sebe a on je nemusel ani přesvědčovat. Muž utekl nejspíš do Brazílie.
 

Tvrdil, že se mu podařilo získat velmi lukrativní zakázku a že peníze, které mu poskytnou, brzy vrátí i s hodně tučnou provizí. Dost lidí bylo natolik důvěřivých, že si kvůli tomu vzali i úvěr v bance a peníze pak poskytli Faltovi. Mezi těmi, kdo muži půjčili, prý bylo několik známých hokejistů.
 

Podle sousedů do domu Faltových teď chodí vymahači a exekutoři. Ti také chodí po lidech, kteří si vzali vysoký úvěr v bance a teď nemohou splácet. Mezi ně patří i pan Bohumil Bareš, který Faltovi půjčil přes 30 milionů korun.
 

 

"To nejsem nikdy schopen splatit. Já jsem věřící člověk a u nás náhody v životě neexistují. Je to všechno řízení Boží. Zřejmě Bůh chce, abychom trpěli. My se každý den modlíme a věříme v zázrak, že se z toho dostaneme,“ říká Bohumil Bareš.
 

Proti podvodníkovi je už zahájeno trestní řízení. "Pravděpodobně požádáme o pomoc i Interpol,“ doplňuje mluvčí policie královehradeckého kraje Ivana Ježková.
 

s přispěním Jakuba Bystrzyckého tn.cz / juz