Co se stalo?

Odplata? Lékaři Bartákovi zřejmě někdo podpálil chalupu!

V Počátkách na Chrudimsku shořela dnes nad ránem chata, která patřila Jaroslavu Bartákovi. Ten momentálně sedí ve vězení za plánování tří vražd a znásilňování a vydírání svých asistentek. Údajně prý policisté pracují s verzí, že chatu mohl někdo zapálit. Podle svědků se z ní ozval výbuch.

Rekreační chata na kraji vesnice se nad ránem změnila v ohnivou kouli a za pár minut zůstaly jen ohořelé krovy. "Shořela střecha, následně se propadly stropy, začalo následně hořet v přízemí," konstatoval Daniel Norek, vyšetřovatel HZS Pardubického kraje.

 

Svědci policistům vypověděli, že slyšeli výbuch, tlaková vlna údajně shodila i část komínu. "Podle mého to musel někdo zapálit," uvedl jeden ze svědků. A s tím pracují i kriminalisté. Jsou stanoveny tři verze. Úmysl, nedbalost a elektroinstalace.

 

 

Dům má patřit synům Jaroslava Bartáka, který proslul vydíráním i znásilňováním svých asistentek. Soud ho v prosinci uznal vinným, že v liberecké vazební věznici dokonce plánoval smrt šéfa vojenské tajné služby Andora Šándora a kněze Eugena Freimanna.

 

Policie v minulosti v domě sbírala proti Bartákovi důkazy. Objekt měl darovat dětem, ty sem ale jezdí málo. Teď z chaty zůstaly jen obvodové zdi. Předběžná škoda je 1,7 milionu korun. Barták může být trnem v oku mnoha lidí. Případ si už převzali kriminalisté. Dům má přitom zabudovaný alarm. I přesto měl být už v létě vykradený.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
ana / P. Brzek TN.cz