Okradla sdružení pomáhající nevyléčitelně nemocným dětem. Zadržela ji policie

Češka okradla slovenské sdružení pomáhající dětem nemocným nevyléčitelnou cystickou fibrózou o tisíce eur.

Šestatřicetiletá Češka z Kladna se vydávala za právničku Moniku Silvii Kovácsovou a tvrdila, že žije v Bratislavě. Podle členů sdružení působila velmi důvěryhodně, a tak ji košické občanské sdružení Klub cystické fibrózy v dubnu zvolilo svou statutární zástupkyní. Tím získala přístup k finančním prostředkům sdružení a mohla používat jeho platební kartu.

 

První peníze z účtu sdružení pomáhající dětem s nevyléčitelnou nemocí česká podvodnice vybrala několik dní po svém zvolení do funkce.

 

Na to, že z účtu sdružení zmizely peníze, přišla jeho sekretářka. „Když jsem zjistila, že nám z účtu zmizely tisíce eur, hned jsem to oznámila policii a pomohli jsme ji také zadržet. Bylo to hrozné,“ uvedla asistentka.


ČTĚTE TAKÉ:
Mladík ukradl z Akademie výtvarných umění tři umělecká díla

VIDEO: Zloději vybírali z bankomatů za pět prstů
 

 

Policie Češku, na kterou byl kvůli předchozím podvodům vydán evropský zatykač, zadržela v úterý. Žena byla obviněna z podvodu a byl podán návrh na její vazební stíhání.

 

V České republice Prachovou plzeňský soud už dříve potrestal dvěma a půl lety vězení za jiné podvody. Podvodnice byla součástí organizované skupiny, která podvodně vydělala statisíce korun za právní služby poskytované při zařizování půjček. Právní služby ale organizace nikdy neposkytla. V tomto podvodu žena vystupovala jako zástupkyně investora nabízejícího půjčky.

Mediafax