Opilec bez řidičáku ukradl klíče v hospodě. Autem porazil strom

Hodonínský muž neměl šťastný den. Naboural auto, policistům nadýchal 1,5 promile. Odhalili ho, že nemá řidičák a navíc o tom, že si půjčil auto, jeho vlastník nevěděl.

Až tříleté vězení hrozí dvacetiletému muži, který v Bzenci na Hodonínsku naboural s cizím vozidlem. To si vzal bez vědomí majitele, řekl v pondělí Mediafaxu hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník s tím, že dotyčný byl opilý a řidičák si nikdy neudělal.


Nehoda se stala v průběhu posledního týdne v Revoluční ulici. "Řidič vozidla Ford se chtěl u zahrady základní školy s vozidlem otočit. Při tomto manévru vyjel mimo komunikaci, kde narazil do železného zábradlí. Prorazil jej a přes betonový základ přejel až do zahrady, kde se zastavil o strom," popsal Zámečník.


ČTĚTE TAKÉ:

Zfetovaný a opilý šílenec řádil s autem a boural. Nadýchal 5 promile!


Nikdo se nezranil. "Dechová zkouška u muže odhalila 1,5 promile alkoholu. Dalším vyšetřováním jsme zjistili, že muž si nikdy neudělal řidičský průkaz," řekl mluvčí.


To ale nebylo vše. Opilec naboural cizí vozidlo. "V hospodě si vzal klíče od auta bez vědomí majitele a odjel," dodal Zámečník s tím, že se šofér bude zodpovídat z neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky.
 

muf tn.cz / Mediafax