Opilec chtěl přejet policistu, dopadli ho na náměstí v Uherském Brodě

Policie - Ilustrační foto
Zdroj: TN.cz

Až šestileté vězení hrozí osmatřicetiletému muži, který se v úterý v Uherském Brodě pokusil autem přejet policistu.

Policista právě kontroloval řidiče jiného vozu, když si všiml, jak se z kopce blíží červené auto značky Suzuki bez registrační značky. Dal proto řidiči pokyn k zastavení, ale šofér výzvu ignoroval. "Když se auto přiblížilo, řidič zrychlil a jel přímo na policistu, který se ho snažil zastavit. Před srážkou se policista na poslední chvíli zachránil včasným uskočením," podotkl policejní mluvčí Aleš Mergental.

 

Policisté se za ujíždějícím vozidlem okamžitě vydali i se zapnutými majáky. "Řidič projel náměstím, až zaparkoval v Tkalcovské ulici. Když muž vystupoval z auta, policisté jej zadrželi," podotkl Mergental.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Opilec schválně přejel muže autem. Dostal deset let

 

Jelikož byl z muže silně cítit alkohol, chtěli strážci zákona provést kontrolní test. Muž ale dechovou zkoušku i odběr krve odmítl, čímž se dopustil přestupku, za který mu hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun. "Motorista se ale dopustil dalších přestupků, jel bez registrační značky a nezastavil na pokyn policisty. Především jsme ho však zadrželi kvůli podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, za který zákon stanovuje až šest let vězení," doplnil policejní mluvčí.

 

Muž se navíc bude zpovídat i ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, a to kvůli nedávnému řízení pod vlivem alkoholu. Uplynulou sobotu ho totiž policie zastavila, když řídil auto pod vlivem alkoholu. Nadýchal tehdy téměř dvě promile alkoholu. Muž byl přitom v minulosti za řízení v opilosti soudně trestán.

tn.cz / mediafax / hru