Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nebezpečný manévr

Opilec couval s kamionem po dálnici. Nadýchal přes 3 promile

Kamiony v Praze
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Litevský řidič kamionu (42) zřejmě zešílel! Na pražském okruhu totiž v plném provozu couval, když dorazili na místo policisté, naměřili mu více jak 3,5 promile alkoholu.

Opilec za volantem na pražském okruhu minul sjezd na Zličín, když to zjistil začal na dálnici couvat. Jeho nebezpečnou jízdu ukončili až přivolaní policisté. Když mu pak dali dýchnout, naměřili mu více jak 3,5 promile alkoholu.
 

Na nebezpečného řidiče kamionu upozornil policisty muž projíždějící okolo.
 

"Policisté po příjezdu na místo zjistili, že dvaačtyřicetiletý litevsky hovořící řidič kamionu couval na dálnici poté, co minul sjezd na Zličín, a když se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu, policisty doslova šokoval naměřenou hodnotou více jak tři a půl promile," uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.
 

Řidič kamionu skončil v policejní cele, kde musí nejprve vystřízlivět. "Policisté celý případ konzultují se státním zástupcem a prozatím je řidič podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nicméně právní kvalifikace se ještě může změnit například na základě svědeckých výpovědí nebo výslechu podezřelého," doplnila mluvčí.
 

[IMAGEBOX_989715]Opilý řidič kamionu souložil v Brně za jízdy. S ženou na klíně havaroval

[IMAGEBOX_989715]


Policisté se snaží ve spolupráci s litevskou ambasádou dohledat expediční firmu, která zajistí odtah kamionu z pražského okruhu.
 

tn.cz / Mediafax / hmr