Opilec srazil chodce a cyklistu. Pak skočil do řeky a hrozil nožem

Zranění dvou lidí způsobil opilý řidič osobního auta. V Havířově srazil chodce a cyklistu.

Opilý řidič Lady Samary, který sjížděl z kopce poblíž restaurace Na Selské, nejprve porazil chodce, který šel proti němu. Asi po 50 metrech pak v protisměru najel do cyklisty.


Tomu podle prvních informací praskla  po nárazu lebka. Utrpěl i další těžká zranění v oblasti hrudníku.


„U nehody zasahovaly tři zdravotnické posádky. Dvaasedmdesátiletého muže jsme převezli se zraněním dolní končetiny, hlavy a s poruchou vědomí na chirurgické oddělení havířovské nemocnice. Tam jsme odvezli i druhého, šestačtyřicetiletého muže se středně těžkými zraněními hlavy a horní končetiny,“ řekl tn.cz mluvčí severomoravské záchranky Lukáš Humpl.
 

Jízdu opilec skončil až nárazem do zaparkovaného citroenu. Z vozu vyšel zraněný. Když viděl, že se za ním vydali svědci, z místa nehody utíkal. 

Skočil do blízké říčky Stružník a vyhrožoval, že všechny, kteří ho budou chtít zastavit, pobodá. Zadržela ho až přivolaná policie. Podle svědků incidentu byl muž značně opilý.
 

"Zatím vím jen to, že řidič srazil chodce a cyklistu. Když se pokusil utéct, policie ho zadržela. Byl od krve a v ruce měl nůž. Bližší informace zatím neznám,“ řekla kolem půl páté mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.


"Pachatel je za naší asistence převážen do nemocnice. Byl v šoku a komunikace s ním byla velmi obtížná,“ dodala po půl šesté Viačková.


Na výpovědi svědků nehody se podívejte na videu.


 

vrl s přispěním Evy Myšíkové TN.cz