Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Opilec napadl záchranáře, který mu chtěl pomoci. Skončil na policii

Sanitka. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Opilý agresor napadl záchranáře, který mu chtěl pomoci - ilustrační foto.

Opilý muž opět napadl záchranáře, kteří mu chtěli pomoci, když našli ležet jeho bezvládné tělo na rychlostní komunikaci.

Incident se stal v pátek večer mezi Třincem a Český Těšínem na Karvinsku, informoval agenturu Mediafax mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

"Naši záchranáři přepravovali pacientku z třinecké nemocnice do Fakultní nemocnice v Ostravě, když si cestou všimli u silnice neobvyklého předmětu. Zastavili a zjistili, že mezi svodidly na mostě leží bezvládné mužské tělo," uvedl Humpl.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zloděj ukradl záchranářům vysílačky

Místo k nemocnému vyjeli k opilci. Napadl je dav

 

Záchranáři se samozřejmě snažili prověřit, co muži je a zda nepotřebuje pomoc. Lékař zjistil, že muž je silně opilý. Ten se mezitím probral a začal posádce nejprve vulgárně nadávat. Záchranáři přivolali další sanitku, protože bylo nutné dostat opilce z frekventované silnice a přepravit ho do zdravotnického zařízení. Muž je ale začal napadat, pěstí praštil do čelního skla auta a rozbil ho, zkřivil dveře, jak se snažil dostat do zavřené sanitky, ve které lékařka ošetřovala pacientku.

 

Když na místo dorazila druhá sanitka a také policejní hlídka, hodil opilý šestadvacetiletý mladík na policisty láhev alkoholu a jednoho z nich zasáhl do obličeje. Poté se vrhl k zábradlí a chtěl skočit z mostu. Záchranáři spolu s policisty ho zachytili na poslední chvíli.

 

Policisté nakonec opilce zajistili. Záchranáři museli přeložit pacientku do druhé sanitky, protože poškozený vůz museli odstavit mimo provoz. Škodu na sanitce dosud nevyčísli, ale podle Humpla se bude pohybovat v řádu tisíců korun.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

"Při incidentu naštěstí nebyl fyzicky zraněn nikdo ze zasahujících záchranářů. Policistu, kterého opilec zasáhl lahví, na místě ošetřil lékař," řekl Humpl.

 

"Když se policistům a záchranářům podařilo muži zabránit, aby skočil z mostu, policejní hlídka mu nasadila pouta a převezla ho do havířovské nemocnice k vyšetření. Zraněný policista po ošetření pokračoval ve službě," doplnila policejní mluvčí Zlatuše Viačková s tím, že policisté zahájili vyšetřování napadení záchranářů podle přestupkového zákona, nicméně v průběhu šetření mohou skutek ještě překvalifikovat.

 

Případy napadení záchranářů se stávají opakovaně. Na posádku záchranky Moravskoslezského kraje například letos zaútočili v Ostravě v romské čtvrti sousedé pacienta, kterého záchranáři přijeli ošetřit.

tn.cz / Mediafax