Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Recidivista útočil

Opilec surově napadl školačky a oloupil je o 22 korun

Pěkně draho přijde recidivistovi ze Vsetína jeho opilecký výstup z minulého týdne. Přepadl dvě školačky a oloupil je o 22 korun. Hrozí mu až deset let vězení.

Ačkoliv devětadvacetiletý muž oloupil dívky jen o drobné, před zákonem se přesto dopustil loupežného přepadení. Navíc je až do roku 2014 v podmínce, takže mu soud pravděpodobně přičte i předchozí trest.
 

Případ se stal během posledního týdne na vlakovém nádraží. Dvě dívky seděly na lavičce, když za nimi přišel silně opilý muž. "Jedna z nich si přepočítávala v peněžence drobné mince. Opilec ji fyzicky napadl a vzal jí 22 korun. Holky z místa utekly a zavolaly policii, která pachatele dopadla nedaleko nádraží. Kvůli agresivitě hlídka muži přiložila pouta. Nadýchal 3,5 promile," řekla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sebevrah v ponožkách chtěl skočit z jeřábu. Vyjednávači ho sundali dolů
 

Z protialkoholní záchytné stanice putoval muž do vazební věznice. "Bydliště má na vsetínském městském úřadě, a proto by se mohl vyhýbat trestnímu stíhání. V minulosti byl několikrát stíhaný za úmyslné trestné činy a nyní je až do roku 2014 v podmínce," uvedla Javorková.

tn.cz / mediafax / gar