Opilec schválně přejel muže autem. Dostal deset let

Řidič zabil chodce
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Krajský soud v Hradci Králové uložil za pokus vraždy desetiletý trest Petru Němečkovi, který silně opilý loni v únoru autem srazil a těžce zranil jiného muže. Dvouletý trest podmíněně odložený na pět let uložil jeho spolujezdci Jaroslavu Nejmanovi, který Němečkovi v jeho jednání nezabránil.

Němeček, který podle rozsudku spáchal také přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, si má trest odpykat ve věznici s ostrahou a kromě toho nesmí sedm let řídit motorová vozidla.
Soud mu také uložil povinnost nahradit poškozenému škodu téměř 91 tisíc korun a zdravotní pojišťovně necelých 51 tisíc.

 

Rozsudek není pravomocný, Němeček se proti němu na místě odvolal, Nejman si ponechal zákonnou lhůtu.

 

Incident se stal loni v noci na 21. února v Josefově na Náchodsku. Silně opilý Petr Němeček měl předtím s poškozeným konflikt, kdy jej muž kopl do obličeje.

 

Obžalovaný, který předtím vypil asi 10 piv a čtyři odlivky kořalky, se proto rozhodl, že se mu pomstí. Usedl se stejně opilým Nejmanem do auta a zezadu srazil poškozeného. Ten utrpěl mnohočetné zlomeniny lebky s otřesem mozku a další zranění, což si vyžádalo náročné operace a dlouhou léčbu.

 

Němeček auto nezastavil, aby muži poskytl pomoc. Rovněž se nepřesvědčil, zda zraněný není v ohrožení života, ani mu nezavolal mobilem pomoc. To neučinil ani spolujezdec Nejman, který Němečkovi v jízdě nezabránil. Naopak na něj křičel "Jeď, jeď, asi jsi ho zabil!".

tn.cz / Mediafax