Opilec ujížděl policejní hlídce. Když ho chytili, chtěl je podplatit

Opilec za volantem se nechtěl smířit s tím, že ho lapí policie. Když se za ním rozsvítily majáky, začal hlídce ujíždět. Jakmile ho strážci zákona chytili, zkusil je ještě podplatit.

Policisté stíhají šestačtyřicetiletého řidiče, který v neděli řídil mezi Mrákotínem a Studenou na Jindřichohradecku v opilosti, ujížděl před hlídkou a pak se policisty pokusil uplatit. Muže policie stíhá na svobodě, řekla v pondělí agentuře Mediafax policejní mluvčí Hana Millerová.

 

Šestačtyřicetiletý řidič pod vlivem alkoholu řídil v neděli v noci svůj osobní automobil Renault Laguna ve směru od Mrákotína na obec Studenou na Jindřichohradecku. Policisté se jej pokusili zastavit, muž však začal ujíždět a nakonec zastavil u budovy obecního úřadu v Bořetíně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Opilý řidič uplácel policisty, nechtěl na záchytku

 

"Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, zjistili 1,64 promile alkoholu v jeho krvi. Opakovanou dechovou zkoušku bez udání důvodu řidič odmítl. Poté řidič několikrát policejní hlídce nabízel finanční hotovost ve výši 2000 korun pro každého z policistů. Policejní komisařka z Jindřichova Hradce obvinila řidiče z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a z přečinu podplácení. Trestní stíhání je vedeno na svobodě," řekla Millerová.

klab tn.cz / Mediafax