Opilec v Jihlavě smetl policejní auto. Čtyři zranění

Čtyři zraněné z toho tři policisty má na svědomí opilec, který boural nad ránem v Jihlavě.

Nehoda se stala v neděli nad ránem. Třicetiletý řidič Renaultu  Scénic na průtahu Jihlavou nedaleko centra vyjel do protisměru,  kde narazil do protijedoucího policejního vozidla.


"Od tohoto automobilu se vozidlo Renault odrazilo a pokračovalo v jízdě přibližně deset metrů částečně po chodníku. Poté narazilo u zastávky městské hromadné dopravy, kde se v tu dobu nacházelo několik osob, do trolejbusu," popsala incident jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. 

 

Zraněni byli celkem čtyři lidé - tři policisté a spolujezdec z renaultu. "Všichni byli převezeni do jihlavské nemocnice, jeden ze zraněných policistů zde byl hospitalizován," dodala Kroutilová.  Třiadvacetiletý řidič policejního vozidla a jeho spolujezdkyně utrpěli zranění ruky a byli propuštěni do domácího léčení stejně jako viníkův spolujezdec. Třetí policista leží s otřesem mozku v nemocnici. 

 

Třicetiletý řidič vozidla Renaultu měl v krvi 2,08 promile alkoholu a  je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. "Předmětem dalšího šetření bude mimo jiné charakter zranění, která při nehodě utrpěli dva policisté, policistka a spolujezdec z vozidla Renault. Zejména zda nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu ublížení na zdraví," doplnila Kroutilová.


V trolejbusu v době dopravní nehody cestovalo deset lidí. Ke zranění cestujících a řidiče v trolejbusu nedošlo.


Na poškozeném policejním vozidle vznikla škoda přibližně 150 tisíc korun, stejná škoda vznikla i na vozidle Renault. Škodu, která při dopravní nehodě vznikla na trolejbusu, policisté předběžně vyčíslili na 300 tisíc korun.

Dušan Vrbecký