Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Opilec naboural autobus. Prý ho přehlédl

Nehoda na Jižní spojce ochromila dopravu na půl hodiny. Opilec v osobním autě naboural do vezeňského autobusu.

Přibližně na půl hodiny ochromila ve čtvrtek odpoledne dopravu na Jižní spojce v Praze nehoda osobního automobilu Ford Mondeo, který řídil opilý řidič. "Narazil do autobusu vězeňské stráže, jenž převážel osoby ve výkonu trestu," sdělila mluvčí policie Eva Miklíková.

 

Nehoda se odehrála krátce po 13. hodině v Průmyslové ulici nedaleko benzínové stanice ve směru na Prahu 4. "Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ale přibližně půl hodiny byla částečně omezená doprava," vysvětlila Miklíková.

 

Policisté na místě zjistili, že řidič osobního auta byl pod vlivem alkoholu a je pravděpodobné, že nehodu zavinil. Nadýchal kolem dvou promile. U řidiče autobusu alkohol zjištěn nebyl. Jedenáct nezraněných vězňů na místě hlídali příslušníci vězeňské služby.

 

"Autobus směřoval z věznice v Jiřicích do Plzně, kam také posléze opravdu dojel," doplnila mluvčí Vězeňské služby ČR Markéta Prunerová. Podle ní policisté na místě sepsali jen nejnutnější náležitosti o dopravní nehodě a vzhledem k tomu, že autobus nebyl vážně poškozen, mohl tak pokračovat dále. Přesná škoda na vozidlech prozatím vyčíslena nebyla.

Mediafax