Hrůzostrašná jízda autobusem

Opilec za volantem zdemoloval pět aut. Nadýchal 1,6 promile

Nasedli do autobusu, aby je dovezl na odpolední směnu. Cestou se však staly účastníky hororových scén. Řidič jejich autobusu byl namol opilý a cestou zdemoloval pět aut a svodidla. Ve firmě ho dostihla policie.

Třiačtyřicet vyděšených lidí přivezl autobusák na směnu do továrny ve Stráži pod Ralskem. Jejich dvacetikilometrová trasa do práce se pro ně tentokrát stala noční můrou. Za volantem autobusu seděl namol opilý řidič.

 

Že něco není v pořádku zjistili už v Mimoni, když před sebou v jedné ulici z ničeho nic jako ledoborec začal autobus tlačit zaparkovaná auta. Celou ulici proměnil ve vrakoviště.

 

"V době našeho příjezdu tady bylo pět zaparkovaných poškozených aut shrnutých v podstatě k jedné straně," popsal pohled na místo činu velitel Městské policie Mimoň René Nesvadba.

 

Řidič z místa ujel a dál jel jako blesk. A jako blesk občas někam uhodil. Další na řadě byla svodidla u zastávky. Na ní zastavil nic netušící ženě. Když nastoupila, vyrazil svodidla nesvodidla. Teprve uvnitř se dozvěděla, že jede s opilcem.


ČTĚTE TAKÉ:

Neuvěřitelné! Řidič vezl plný autobus dětí s alkoholem v krvi

 

Je až s podivem, že se cestou nikomu nic nestalo. Cestující jen prožili hrůznou jízdu. "To víte, že to je o strach, a to vozí maminky od malejch dětí. Zavřít, až bude černej," řekla ještě jedna ze zaměstnankyň, šťastná, že hrůznou jízdu přežila.

 

O opilém řidiči se policie dozvěděla od anonymu. Počkala si na něj pěkně v cílové stanici. "Při dechové zkoušce řidič nadýchal 1,6 promile alkoholu," uvedla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Devětapadesátiletého muže vyšetřuje policie a bude zřejmě obviněn z obecného ohrožení. Za to mu hrozí až dva roky vězení a zákaz řízení.
 

muf s přispěním Ivana Berky TN.cz