Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Opilí výrostci surově zmlátili výpravčího

Stalo se to v Bašce u Frýdku Místku. Na místním vlakovém nádraží skupina opilých mladíků surově zbila výpravčího.

Chvíle hrůzy, které pan Lubojacký na nádraží v Bašce zažil, se mu stále vracejí. Má ruku v dlaze a podlitiny po celém těle.

 

Byla sobota kolem šesté večer, když si šesti asi 20-letých výrostků v nádražní čekárně všiml. Incidentu předcházela hození pet lahve do kolejiště.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Brutální útok na zdravotní sestru: Pacient z JIP ji zkopal

 

"Jsem na ně slušně zavolal, ať to zvednou a hodí do koše," vzpomíná napadený Martin Lubojacký. Skupinka se na výpravčího obořila a vyzvala ho, ať vyjde ven ze své kanceláře.

 

Ještě než vlak do stanice dorazil, výpravčího jeden z mladíků srazil na zem. Všichni pak do něj kopali a mlátili ho pěstmi.

 

Záchrana přišla až po dlouhých minutách krutého lynčování. "Jeden pán zavolal na policajty a vtáhl mě dovnitř," říká výpravčí. Rozběsněný dav opilců se na výpravčího ukrytého v  kanceláři snažil dále dobývat. "Stihli ještě vyrazit dveře," vzpomíná výpravčí. Pak zmizeli. Některé z nich by prý výpravčí poznal podle tváře. Místní se brání, že to nemohl být nikdo z nich.

 

Zatím se útočníkům před spravedlností daří unikat. Policie po nich pátrá. Za výtržnictví a ublížení na zdraví hrozí pachateli až 3 roky vězení. Noční můrou je teď pro výpravčího představa, že by měl ty co mu ublížili, na nádraží zase někdy potkat.

Televizní noviny