domácí násilí

Opilý cizinec napadl pěstí těhotnou přítelkyni a nožem ohrožoval její matku

Napadená žena
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

Těhotnou přítelkyni udeřil a nožem ohrožoval v noci na čtvrtek v Horních Počaplech na Mělnicku opilý mladý cizinec. Informace agentuře Mediafax poskytl v pátek mluvčí mělnické policie Václav Tichý.

"Čtyřiadvacetiletý násilník napadl o rok starší družku a její matku," uvedl Tichý. Mladý cizinec svou družku nejprve pod vlivem alkoholu napadal slovně a pak těhotnou ženu dokonce udeřil pěstí do obličeje. "Potom napadenou a její matku ohrožoval kuchyňským nožem a přitom oběma ženám vyhrožoval újmou na zdraví," poznamenal policejní mluvčí.
 

Ženy se proto z obavy o své zdraví i život obrátily na policii.
 

Policisté na základě oznámení agresivního muže policisty krátce po půlnoci zadrželi. "Dechová zkouška ukázala pozitivní hodnotu 2,25 promile alkoholu," podotkl mluvčí. Zadrženého muže umístili do protialkoholní záchytné stanice. "Poté, co se z opilosti vyspal, jej převezli na policejní služebnu v Horních Počaplech," pokračoval Tichý. Tam si převzal sdělení podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování.
 

Případ policie řeší ve zkráceném přípravném řízení, v rámci kterého by podezřelý měl stanout před soudcem do osmačtyřiceti hodin. "V případě odsouzení mu hrozí až tři roky vězení," zakončil policejní mluvčí. Policisté dále využili svého oprávnění a muže úředně vykázali ze společného obydlí na dobu deseti dnů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

fim tn.cz / Mediafax