Opilý lékař ordinoval v Rokycanech, nadýchal tři promile

Více jak tři promile alkoholu měl mít v krvi lékař, který ordinoval ve zdravotnickém zařízení v Rokycanech. Případem se zabývá policie.

Na upozornění pacientů odhalila opilého lékaře přivolaná hlídka policie, informovala ve čtvrtek agenturu Mediafax mluvčí rokycanské policie Jana Tomková.

 

"Případ, kdy rokycanský lékař ordinoval ve stavu vylučujícím způsobilost, se stal již v úterý dopoledne. Přivolaní policisté na místě v ordinaci zjistili, že lékař je zřejmě pod vlivem alkoholických nápojů a jeví známky silné opilosti. Provedená dechová zkouška pak u lékaře odhalila více jak tři promile alkoholu," řekla mluvčí Jana Tomková.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Lékař v Jeseníku ordinoval opilý!

 

"Lékař se k požití alkoholických nápojů doznal, podle jeho slov měl pít předchozího večera a opětovně i ráno. Putoval tak v doprovodu policistů k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem vzorku krve, jehož odborný rozbor stanoví přesnou hladinu alkoholu, kterým byl v době výkonu svého zaměstnání ovlivněn," řekla Tomková.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

Po vyšetření putoval lékař do plzeňské protialkoholní a záchytné stanice. Druhý den si z rukou policistů převzal záznam o sdělení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Případem se nyní zabývá rokycanská policie.

tn.cz / mediafax / hru