Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zběsilá honička

Opilý motorkář ujížděl strážníkům! Málem ho to stálo život!

Pražské ulice zažily zběsilý hon strážníků na opilého řidiče. Sedmadvacetiletý motorkář ujížděl před hlídkou, která se ho snažila autem dojet a zastavit. Jen o vlásek unikl smrti!

Opilý motorkář, který ujížděl po Praze policii, jen o vlásek unikl neštěstí. Stačilo málo a spadl přímo pod kola protijedoucího taxíku. Pohotový řidič v poslední chvíli stočil volant.


Když policie motorkáře dopadla, zjistila, že řídil pod vlivem alkoholu. Strážníci mu naměřili bezmála jedno promile. Jak uvedl mluvčí pražských strážníků Jan Čihák, hlídka navíc ještě zjistila, že muž nemá k řízení tohoto vozidla potřebné řidičské oprávnění.
Honička začala tím, když motorkář předjel policejní vůz stokilometrovou rychlostí, jako by si jich ani nevšímal. Na jasně vyznačené padesátce ještě přidal a ujížděl dál. Hlídka měla chvíli problém motorku dostihnout.


Řidič ale ujížděl jen pět kilometrů. Potom s hlídkou v zádech nezvládl ostrou odbočku a motorku položil přímo do cesty přijíždějícímu taxíku. Strážníci museli k zadržení použít donucovací prostředek hrozby služební zbraní. Muž se potom uklidnil a začal s hlídkou spolupracovat.


Protože měl řidič v krvi méně než jedno promile alkoholu, jde jen o přestupek. I tak bude ale muset zaplatit pokutu - může být ve výši od deseti do padesáti tisíc korun. 

 

TN.cz