Řidiči skútrů jsou v rukou policie! Ničili běžecké stopy a ohrožovali spoustu lidí

Policie za dramatických okolností zadržela 8 řidičů skútrů. Ti ohrožovali spoustu lidí, ničili běžecké stopy a devastovali chráněné oblasti. Řidič a majitel v jedné osobě byl navíc silně opilý.

V Česku byli nejspíš poprvé v historii zadrženi řidiči skútrů. Ti mají na svědomí ničení běžeckých stop jizerské magistrály a hlavně ruinování přírody v chráněné krajinné oblasti. Policie zadržela celkem osm řidičů za celkem dramatických okolností. Sněžní piráti řádili v okolí nejméně 5 let.

 

Hlavním pachatelem je podle všeho majitel půjčovny skútrů. Společně s německými turisty se proháněl horami a ohrožoval spoustu lidí. Osudnou se pro všechny stala zledovatělá silnice, která nepustila vandaly dál. Toho, že se skútry nemohly rozjet využili lidé v okolí a zabavili jim klíčky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Mladou Češku zabil v Tatrách bezohledný lyžař!

 

Na policisty čekalo ještě jedno překvapení - majitel vozidel byl namol opilý. I přes to, že mu policie chtěla zabránit v další jízdě, pokusil se z místa odjet. Nakonec se ho však podařilo stejně dopadnout. V dechu mu bylo naměřeno 1, 92 promile.

 

Jen včera museli běžeckou magistrálu opravovat tři rolby. Při nákladech 4000 korun na hodinu jde o ztrátu 100 tisíc korun. Podle správce trati je kvůli podobným případům nutné přes zimu sehnat 4-5 milionů korun.

klab/ Ivan Berka TN.cz