Muž hrozí pistolí

Prodavači mají STRACH! Ozbrojený lupič jim míří na hlavu a chce peníze

V Praze řádí sériový lupič. Za deset dní má na svědomí nejméně sedm přepadení. Většinou si vybírá malé prodejny potravin na Vinohradech. Prodavači mu ze strachu o život vydali už desítky tisíc korun.

Pražští policisté pátrají po zatím neznámém lupiči, který za deset dní přepadl v Praze 2 sedm různých prodejen. Vždy na zaměstnance vytáhl pistoli a vyhrožoval smrtí, řekla v úterý Mediafaxu policejní mluvčí Eva Kropáčová.
 

Celková škoda, kterou muž způsobil, se zatím vyšplhala na několik desítek tisíc korun. „Terčem jeho útoků se stala prodejna s elektrem, trafika, prodejna biopotravin, večerky, ale dokonce i prodejna se spodním prádlem,“ dodala mluvčí.


Kriminalisté po lupiči pátrají již několik týdnů a v jedné z prodejen v Belgické ulici zajistili kamerové záběry pachatele. „V tomto případě si s největší pravděpodobností vůbec nevšiml toho, že v okamžiku, kdy se již půl hodiny před přepadením procházel před prodejnou a odhodlával se k útoku, jej snímala kamera,“ vysvětlila Kropáčová.
 

Podle zjištění policistů je muži 20 až 25 let, je 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu a velmi světlou pleť. Na sobě měl tmavou bundu s kapucí, tmavou čepici s bambulí a malým znakem na čele, šálu světlé barvy a tmavé kalhoty.
 Policisté se sice obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání, ale současně varují, že lupič může být velmi nebezpečný.


„Z tohoto důvodu prosíme všechny občany, aby se jej v žádném případě nesnažili zadržet, ale okamžitě volali na linku 158,“ ukončila mluvčí s tím, že kriminalisté nevylučují, že se dopustil mnohem více přepadení nejen v Praze, ale po celé republice.
 

Mediafax/luk