Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 11. 2012
Česká premiéra

Pašeráci zadržení v Ruzyni převáželi ve svých tělech tekutý kokain

Zdroj: TV Nova

Historicky první případ pašování tekutého kokainu v tělní dutině odhalila v České republice celní správa. V těle tří litevských pašeráků, dvou mužů a jedné ženy, objevili celníci téměř 5 kilogramů drogy v kapslích. Kokain prý nebyl určený pro český trh.

55, 53 a 23. Tolik postupně pašeráci vyloučili ze svých těl kapslí s tekutým kokainem (žena nejméně). Celkem tak převáželi 131 kapslí kokainu. Devět dnů museli celníci čekat, než všechny kapsle z těl pašeráků vyšly ven.
 

„Poslední kapsle se vyloučily včera odpoledne. Trvalo to něco přes týden. Jde o první případ v historii, kdy jsme odhalili pašeráky s tekutou formou drogy,“ potvrdila mluvčí celní správy Martina Kaňková.
 

Případ je výjimečný i tím, že pašeráci cestovali společně. S drogou v těle letěli až z Ekvádoru přes Madrid a do České republiky. Přesto prý zásilka nebyla určena pro český trh. Litevce zadrželi celníci okamžitě po příletu přímo na letišti Václava Havla.
 

 

Celníci šedesátiletého a třicetišesti letého muže a třiatřicetiletou ženu podezírali z pašování drog už během letu v letadle - prozradilo je nervózní chování. Podezření pak jen potvrdil následný rentgen. Ten také odhalil, že kapsle jsou neobvykle veliké. Pašeráci tak riskovali vlastní životy. Při poškození jediné kapsle v žaludku by okamžitě zemřeli.
 

Litevci skončili v rukou policie. Podle všeho tak teď následujících až 12 let budou polykat jen vězeňskou stravu.

tn.cz / gar