hloupá nenávist

Paterčatům hrozí žhářským útokem! Okna bytu chrání fólie, aby nedopadla jako Natálka

Maminka paterčat má strach ze žhářského útoku
Zdroj: TV Nova

Maminka paterčat, které se narodila před dvěma měsíci, čelí násilným rasistickým výhružkám. Naposledy rodině vyhrožovali žhářskými útoky.

Maminka paterčat Alexandra Kiňová má strach. Už nekolik týdnů čelí odporným výhružkám s rasistickým podtextem. Lidé ji vyhrožují vraždami jejích dětí, ale i žhářskými útoky. Policie je proto ve střehu a byt, do kterého se má početná rodina brzy nastěhovat, byl vybaven speciálními fóliemi na oknech. Právě ty by měly zabránit žhářským útokům.

 

Mnoho lidí asi napadne paralela se žhářským útokem z Vítkova, kdy skupina pravicových radikálů vhodila do domu romské rodiny tři zápalné lahve. Požár domu tehdy zranil tři lidi, včetně dvouleté Natálky, která s následky tři roky starého útoku bojuje dodnes. Plameny jí způsobily popáleniny třetího stupně na 80 procentech těla.

Za útok byli potrestaní všichni čtyři útočníci - Ivo Müller, Václav Cojocaru, David Vaculík a Jaromír Lukeš. Dostali tresty v rozemzí od 20 do 22 let. Obžaloba tvrdila, že útok byl veden s úmyslem zabít a ještě k tomu na výročí 120. narození Adolfa Hitlera.

 

V těchto souvislotech je zcela pochopitelné, že má maminka paterčat Alexandra Kiňová o svou rodinu velký strach. Během svého těhotenství s médii ochotně komunikovala. Po narození ovšem začaly chodit výhružné dopisy a mladá maminka přestala s veřejností mluvit.

GALERIE: Paterčata pár minut na světě

1
/
15
Zdroj: stance.cz
Porod paterčat - 1

 

ČTĚTE TAKÉ:

Doživotní tresty nejsou v Česku výjimkou, za posledních 20 let jich padla celá řada

Paterčata už dostávají mateřské mléko. Podívejte se na jejich PRVNÍ FOTKY

tn.cz / hru