PÁTRÁNÍ: Opilý grázl sejmul důchodkyni. Další vrazil do cyklistky

Opilý cizinec srazil cyklistku a utekl. Druhý najel do důchodkyně na přechodu, policie po něm pátrá.

V úterý v deset večer nedaleko Jaroměřic na Svitavsku osobní auto srazilo cyklistku, která se vážně zranila. Bezohledný řidič a jeho spolujezdec od nehody utekli, aniž by ženě zavolali pomoc.


"Dvaatřicetiletý cizinec žijící na Moravskotřebovsku jel ve Škodě Felicii, nezvládl levotočivou zatáčku, dostal smyk a vyjel do protisměru. V tu chvíli kolem projížděla dvaapadesátiletá žena na kole, do které auto narazilo," řekla mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Potom auto sjelo do pole.
 


Sanitka vážně zraněnou odvezla do brněnské nemocnice. Záchranáři, policisté a hasiči u bouračky zahlédli dva prchající muže. To jim bylo podezřelé a rozjela se pátrací akce po prchající posádce z nabouraného auta.


Po stopě se pustil i psovod s policejním psem. Ten zavedl policisty tři kilometry do staré kůlny, kde muži zákona zatkli jednoho z podezřelých.


Druhý se nakonec na místo nehody vrátil sám, ale na pomoc si vzal majitelku auta, která měla za úkol tvrdit, že řídila ona. Cizinec si totiž sedl za volant opilý. Muž je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ublížení na zdraví.


Řidič srazil důchodkyni a ujel


Minulou středu srazilo auto na přechodu v Praze 10 důchodkyni a ujelo. Pražští policisté vyhlásili po hříšníkovi pátrání.


"Nehoda se stala kolem páté hodiny odpoledne poblíž křižovatky ulic Průběžné a V Olšinách," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

 

 

Policie uvítá jakoukoliv pomoc od veřejnosti při pátrání po řidiči. Lidé mohou telefonovat na linku 158.

sn tn.cz / Mediafax