PÁTRÁNÍ PO ANIČCE: Policie se nevzdává. Embargo trvá

Již čtrnáctý den pokračovalo v úterý pátrání po pohřešované devítileté Aničce Janatkové, která zmizela 13. října v pražské Troji. Navýšili jsme počty, takže se pátrání zúčastní sto sedmdesát lidí, řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Podle mluvčí bylo pátrání znovu zahájeno kolem desáté hodiny. Policistům opět pomohou další příslušníci integrovaného záchranného systému.

 

"Městská policie poslala na místo padesát strážníků. Dnes nebyl požadavek na psovody, takže se v devět hodin na místo dostavili pouze strážníci," řekl náměstek ředitele městské policie Ludvík Klema s tím, že nejdříve probíhá instruktáž, kde si jednotky rozdělí úseky a kolem desáté hodiny jdou do terénu.

 

 ČTĚTE TAKÉ:

 

Na pomoc opět vyrazili i vojenští policisté. "Do dnešního pátrání se zapojilo jednatřicet vojenských policistů," sdělil mluvčí vojenské policie Jan Čermák.

 

PODÍVEJTE SE:
Reportáž TV Nova

 

Specialisté z jednotky Hasiči Rescue jsou stejně jako v pondělí v pohotovosti. "Zatím se pátrá v zalesněných plochách, a pokud narazí na nepřístupná místa, jsme připraveni vyrazit," řekl Martin Čapek ze speciální jednotky hasičů.

 

Pražští policisté vyhlásili v pondělí informační embargo na konkrétní informace o činnosti vyšetřovacího týmu, který pátrá po Aničce. "Děkuji médiím za zprostředkované poznatky a pomoc v začátcích, ale v současné době nám každá zveřejněná informace narušuje a ohrožuje vyšetřování a poškozuje jeho průběh. Navíc nahrává pachateli," vysvětlil v pondělí šéf týmu Josef Mareš.

 

PSALI JSME:

PÁTRÁNÍ PO ANIČCE: Policie vyhlásila informační embargo!

 

Policie po devítileté Anně Janatkové v pražské Troji pátrá od středy 13. října, kdy se nevrátila ze školy. Pátrání dosud nepřineslo žádný výsledek. Policisté se na místo vrátili poté, co zadrželi jednačtyřicetiletého muže, jehož DNA identifikovali na dívčině batohu. Policistům sice přiznal, že měl její batoh v ruce, ale odmítl, že by se s ní setkal. Muž byl obviněn z trestného činu zbavení osobní svobody, soudce však neuznal důvody pro vazbu a podezřelý tak byl propuštěn na svobodu.

tn.cz / Mediafax