Nenastoupil do vězení

Pátrání po otci VLČÍCH DĚTÍ: Už ho hledá celá Evropa!

Hana a Martin Kašpárkovi - rodiče vlčích dětí z Prahy
Zdroj: isifa.com

Martina Kašpárka, otce dvou vlčích dětí, které společně s manželkou Hanou skrývali před světem dlouhé dva roky, nenastoupil do vězení. Nejdříve po něm přes rok bylo vyhlášeno pátrání v Česku. Teď bylo rozšířeno i na celou Evropu.

Osmatřicetiletý otec vlčích dětí Martin Kašpárek měl v prosinci 2012 nastoupit do vězení, ale dodnes se skrývá. "Pátrání po muži rozšířeno i na Evropu," prozradila Právu, které o případu informovala, mluvčí policie Vlasta Suchánková.
 

Evropský zatykač vydal Městský soud v Praze už téměř před měsícem - 5. března. Zatímco od městského soudu dostal Kašpárek 8 let, jeho manželka jen podmínku. Vrchní soud ale rozsudky změnil, Kašpárek si měl odsedět 4 roky, Kašpárková dva. Do výkonu trestu ale ani jeden z nich nenastoupil. Kašpárkové pak trest prominula loňská Klausova novoroční amnestie.
 

Podívejte se na rozhovor s matkou vlčích dětí s října 2012:
 


 

Hana a Martin Kašpárkovi vyznávají alternativní způsob života. Kašpárková své dva syny tajně porodila a "vychovávala" asi dva roky v centru Prahy na Vinohradech. Obě děti, které vykazovaly různé známky opožděnosti, zanedbání v oblasti sociální a hygienické i opožděný kosterní vývoj v důsledku nedostatečné výživy, po provalení případu skončily v péči příbuzných.
 


Na vlčí děti se přišlo vlastně náhodou. V dubnu 2011 totiž Hana Kašpárková volala o pomoc, protože ji údajně napadl manžel.

tn.cz / hmr