PÁTRÁNÍ! Zloději oloupili diplomata! Ukradli mu kufřík S TAJNÝMI DOKUMENTY!

Dva muži zatím neznámé totožnosti odcizili v pondělí 15. srpna v provozovně rychlého občerstvení v pražské Chlumecké ulici kufřík diplomatickému pracovníku. Celková škoda na odcizených věcech činí více jak sto tisíc korun, informovala v úterý Mediafax policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Podle Rösslerové se dva doposud neznámí muži posadili ke stolu vedle osmatřicetiletého muže, kdy jeden z mužů sledoval kufřík a svému komplici dával pokyny k odcizení. "Dvojice pak využila nepozornosti diplomata a odcizila mu kufřík s notebookem, různými identifikačními a platebními kartami, finanční hotovostí, mobilní telefony a osobní dokumenty," líčila mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:
Mladiství zloději napadli ve Studénce prodavačku! Kvůli čokoládě...


V případě dopadení hrozí těmto mužům za trestný čin krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, trest odnětí svobody až na pět let.

Zloději byli sportovní postavy, snědé pleti a měli oválný obličej. První muž byl holohlavý, měl triko s krátkým rukávem, krátké kalhoty modré barvy a sandále s červenými řemínky. Druhý muž měl krátce střižené tmavé vlasy s výraznými kouty. Oblečený byl do tmavé bundy s kapucí, bílého trika a modrých džínů. Na nohou měl tmavé boty.

Jakékoliv informace k případu lze sdělit na lince 158.NA REPORTÁŽ SE PODÍVEJTE POD TITULKEM ČLÁNKU

tn.cz / TV Nova