pozor na horko

Pes zavřený v rozpáleném autě rozbil okénko a zachránil se. Druhý to štěstí neměl

Pes zachráněný z rozpáleného auta
Zdroj: Městská policie Brno
Tohoto psa se v neděli podařilo brněnským strážníkům zachránit

Hned dva psy museli v posledních dnech zachraňovat strážníci z uzavřených rozpálených aut, kde je nechali jejich majitelé. Jeden pes dokonce statečně rozbil okénko a zachránil se skoro sám. Druhý zemřel, i když se ho strážníci pokoušeli oživit.

První případ se odehrál v neděli večer ve Vodově ulici v Brně. Strážníci si povšimli psa zavřeného v autě a jak se později ukázalo, naprosto přesně vyhodnotili situaci. Psovi hrozila smrt z přehřátí. Hlídka se k autu přiblížila na pár metrů a pes jako by vycítil šanci z pasti uniknout, vyrazil proti pootevřenému bočnímu oknu ve dveřích auta. Okénko povolilo a rozbilo se.
 

Přesto se ukázala asistence strážníků důležitá. Psovi se totiž kolem těla zamotalo vodítko, a tak z auta zůstal jen bezvládně viset. Když ho z pasti strážníci vysvobodili, odvedli ho do stínu, dali mu napít a ochladili ho. Pak předali psa odchytové službě a ten skončil v útulku městské policie.
 

Pak se strážníci pustili do pátrání po řidiči a nezodpovědném majiteli psa. Nejen, že se bude zpovídat z toho, že svého psa téměř nechal upéct k smrti a že kvůli tomu skončil s rozbitým oknem. Strážníci navíc zjistili, že auto nemělo platnou technickou prohlídku. Všechny přestupky teď s mužem úřady řeší ve správním řízení.

 

Smutnější konec měla podobná událost v Hradci Králové. Tam si psa v rozpáleném autě povšimli lidé, kteří telefonem upozornili strážníky. Bylo zřejmé, že majitel auta i psa se přijel podívat na Rallye show na královéhradeckém letišti.
 

Operační důstojník proto svědka rovnou vyzval, ať nechá podle poznávací značky v letištním rozhlase najít majitele. Na místo se navíc vydala hlídka. Ve chvíli, kdy přijela k autu, už u něj stála letištní ochranka i majitel. Pes ovšem už nedýchal. I když se ho strážníci snažili masáží srdce oživit, nepodařilo se to.
 

Protože pes zemřel, je případ vážnější než ten předchozí. Také proto si ho převzala republiková policie a majitele psa vyšetřuje kvůli týrání zvířat.

tn.cz / gar